KK BOŠNJAK – KK RADNIK BNB 69:71 (17:19 / 19:17 / 18:11 / 15:24)

KK BOŠNJAK: Brajković 14, Damjanović 6, Dovadžija 11, Marković 9, Mujić 12, Ahmetbašić 13, Dragolj, Fejzić, Lulić 2,  Petković, Rešidović, Tunović 2.

KK RADNIK BNB:  Boljkovac 2, Jovanović 13, Kaluđerović 22, Milošević 14, Pavlović 16, Milošev, Sandić, Šarić 1, Tejić, Tomić 3.

Košarkaši Radnika slavili su prvu pobjedu po povratku u elitni rang.

Bijeljinci su kao gosti u Hadžićima savladali Bošnjak 71:69, a čovjek odluke bio je Damjan Milošević koji je na četiri sekunde do kraja pogodio koš domaćina za 71:69. Bila je to jedna egal utakmica na čijem početku se Radnik bolje snašao i prvi period igre riješio u svoju korist. Domaćin je uzvratio istom mjerom u drugoj četvrtini, pa se na poluvrijeme otišlo pri neriješenom rezultatu, 36:36.

U trećoj dionici Bošnjak nakon nešto bolje igre pravi seriju od 7:0 odvaja se na +5, 43:38, da bi na kraju ovog perioda igre imao i +7. Ipak je ključna bila posljednja četvrtina u kojoj je Radnik stigao prednost domaćina i uspio da preokrene meč. Radnik se bolje snašao u završnim trenucima utakmice i ostvario prvu pobjedu ove sezone, dok je Bošnjaku nanio i drugi poraz u dva odigrana kola.

Sljedeći meč Radnik igra u Bijeljini u subotu, 28.10.2017. godine protiv ekipe Studenta iz Mostara.