Poraz u trećem meču finala

KK RADNIK ELVACO METPRO – KK DRINA PRINCIP 60:71 (16:17, 17:14, 12:22, 15:18)
KK RADNIK ELVACO METPRO: Berbakov, Kokoruš 25, Kecman 5, Mičić 11, Jovanović 7, Radović, Vlačić 8, Lazić, Markez, Stojanović, Spasojević, Kajmaković 4. Trener: Vladimir Radovanović.
KK DRINA PRINCIP: Bogićević 12, Matić 18, Hajduković 18, Knežević 8, Tanasilović 1, Cvijić 5, Tojić, Tomić, Cvijetinović, Kovačević 1, Radosavljević 8, Mihajlović. Trener: Igor Krajišnik.
U trećem meču finala ’’plej-ofa’’ za prvaka Republike Srpske, košarkaši Radnika na svom parketu poraženi su od Drina Principa rezultatom 60:71.
Prva četvrtina pripala je Drini – 17:16.
U drugoj četvrtini igralo se koš za koš, a nakon pet minuta igre u ovom periodu bilo je 24:24. Dva minuta prije odlaska na odmor Radnik je imao prednost i vođstvo 33:29, ali se na odmor otišlo sa rezultatom – 33:31.
U trećoj četvrtini košarkaši Radnika su na početku i sredinom ovog perioda imali prednost od 43:38. Nakon toga Drina pravi seriju od 10:0, sa trojkama Matića i Bogičevića, te koševima Kneževića i dolazi do 43:48.
U finišu ovog dijela igre Zvorničani stižu do osam poena prednosti, a na kraju treće četvrtine je bilo 45:53.
U posljednjem periodu meča Drina je održavala desetak poena prednosti i na pet minuta prije kraja imali su prednost od 52:63. Zvorničani su do kraja odigrali rutinski i na kraju zasluženo slavili sa 60:71.
Ekipa iz Zvornika ima prednost od 2:1 u pobjedama i u narednom susretu koji se igra u subotu, 15.05. u Zvorniku od 18.00 časova imaće priliku osvoje šampionski pehar, a Radnik priliku da vrati seriju u Bijeljinu.