Poraz Radnika BNB na startu prvenstva

KK SPARS – KK RADNIK BNB  95 : 64  (28:13 / 27:27 / 26:11 / 14:13)

KK SPARS: Bajramović 9, Bašić, Đokić 15, Kovačević 12, Rogić 6, Biberović 8, Durmo 6, Grubelić 6, Josipović 18, Manjgafić 9, Rejić 3, Stepanović 3. Trener: M. Trbić

KK RADNIK BNB: Gavrić 2, Jovanović 17, Kaluđerović 15, Milošević 4, Pavlović 11, Baričanin, Popadić 2, Šarić 6, Tomić 3, Milošev 4. Trener: B. Vićentić

Na otvaranju sezone, Radnik je pretrpio visok poraz od ekipe Sparsa u novosagrađenoj Sportskoj dvorani na Grbavici. Od početka su domaći diktirali tempo utakmice, dok je Radnik uspijevao donekle da drži priključak do kraja prve četvrtine. Sparsi su prvi period igre dobili sa 28:13, u drugom je Radnik ponovo uspio smanji minus ali je, nakon serije grešaka rezultat na poluvremenu bio 55:40, a prednost je do kraja bivala sve veća i Radnik je pretrpio težak poraz.

U timu Radnika nije bilo povrijeđenog kapitena Kokoruša, a sredinom treće četvrtine se povrijedio i Šarić, tako da je Radnik kraj ove utakmice dočekao dodatno oslabljen. Najefikasniji u ekipi Sparsa bio je kapiten Josipović sa 18 postignutih poena, dok je u Radniku Jovanović postigao 17.

U narednom meču Radnik gostuje ekipi Bošnjaka iz Hadžića.