Radnik bolji od Kozare za plasman u finale plej-ofa

KK RADNIK BNB  –  OKK KOZARA   77  :  64   (15:21 / 19:12 / 22:17 / 21:14)

KK RADNIK BNB: Drljača 2, Marković 2, Sandić, Krajišnik 6, Kokoruš 20, Radović, Kecman 8, Despotović, Živanović 19, Todorović 3, Mijatović 17. Trener: I. Mihajlović

OKK KOZARA: Kovačević 14, Radić 9, Cigale 6, Damjanović I. 9, Vranješ, Vekić, Srarjlić 2, Petković 8, Damjanović S. 16. Trener: V. Todorović

Radnik je u trećoj utakmici polufinala plej-ofa savladao ekipu Kozare i plasirao se u finale plej-ofa, gdje će odmjeriti snage sa ekipom Rogatice koja je, takođe u trećem meču, pobijedila ekipu Borca u polufinalu.

Početak meča je pripao gostujućim košarkašima. Odličan šut za tri poena i loša odbrana domaćih doveli su do toga da već u prvom periodu igre Kozara povede sa 6 poena prednosti. U drugoj četvrtini naši igrači se bude, igraju nešto agresivniju odbranu i stižu rezultat. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 34:33 za domaći tim. U nastavku se vidjelo zašto je Radnik bio favorit u ovoj seriji. Odlično fizički pripremljeni igrači Radnika su konstantno vršili pritisak na igrače Kozare agresivnom odbranom i nametnuli tempo koji gosti nisu mogli izdržati. Nakon trećeg perioda, Radnik je imao 6 poena prednosti. Ona se u posljednjem periodu igre povećavala i do 12 razlike. U jednom momentu je Kozara zaprijetila da ugrozi ovu prednost Radnika, ali su naši igrači odlično iskontrolisali taj dio meča i sigurnom igrom došli do konačnog trijumfa i plasmana u finale, gdje će imati priliku da se bore za treći trofej prvaka Republike Srpske.