Poraz u Prijedoru

KK PRIJEDOR SPARTAK – KK RADNIK ELVACO METPRO  74 : 64  (17:18 / 21:16 / 18:12 / 18:18)

KK PRIJEDOR SPARTAK: Samardžić 16, Stakić 10, Bilanović 2, Milošević 8, Kragulj, Bubalo, Ivetić, Mikeš 8, Modrić, Jovanović 8, Dražić 22, Marić. Trener: D. Palalić

KK RADNIK ELVACO METPRO: Vlačić 5, Kokoruš 19, Kecman 6, Kajmaković 3, Mičić 26, Radović, Markez 1, Andrić, Tejić, Ristić 2, Goranović, Jovanović2. Trener: V. Radovanović

KK Radnik Elvaco MetPro je u 13. kolu prve lige Republike Srpske gostovao ekipi Prijedora i nije uspio da se vrati sa novim bodovima. Prijedor je zasluženo savladao naš tim i prekinuo niz od nekoliko poraza.

Radnik je bolje započeo meč i već u prvoj četvrtini imao i 8 razlike prednosti, ali nije uspio da je sačuva, pa je u sljedeći period igre ušao sa minimalnom prednošću. On je pripao ekipi domaćina, pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 38:34 za Prijedor. Treća četvrtina bila je, ispostavilo se, ključna. Domaćin je tada napravio razliku koju naši igrači nisu uspjeli da stignu i da učine ovaj susret neizvjesnim.

Najefikasniji igrač na meču bio je igrač Radnika Mičić sa 26 postignutih poena. Kokoruš je dodao 19. U ekipi Prijedora Dragić je postigao 22, Samardžić 16.

Uzroci poraza se mogu tražiti u očajnom šutu za tri poena (16%), skoku (37-32), kao i veoma lošem učinku igrača koji su ulazili sa klupe. U tom parametru domaćin je bio mnogo bolji, te je klupa Prijedora postigla 38, naspram samo 5 našeg tima. Takođe, individualna odbrana naših igrača i koncentracija je nešto na čemu će trener Radovanović morati da insistira u nastavku prvenstva. Prvu priliku da poprave utisak će imati već u subotu, kada nam u goste dolazi ekipa Student Igokee. Ovaj meč je na programu u subotu, 01.02.2020. sa početkom od 19.30h u sali Gimnazije.