vi trenutno gledate stranicu

novosti i saopštenja

Radnik Elvaco MetPro u produžetku ispustio pobjedu

KK RADNIK ELVACO METPRO – OKK SLAVIJA 1996  70 :76  (15:12 / 21:18 / 13:19 / 15:15 / 6:12)

KK RADNIK ELVACO METPRO: Vlačić 10, Kokoruš 17, Kecman 10, Spasojević, Mičić 16, Radović 8, Markez, Andrić, Tejić, Ristić, Milovanović, Kajmaković 9. Trener: V. Radovanović

OKK SLAVIJA 1996: Šušić 4, Macan 12, Pilindavić 17, Damjanović 11, Lalović 9, Elez, Šehovac 1, Damjanović, Biberdžić 22, Damjanović. Trener: A. Damjanović

U 4. Kolu Prve lige RS, Radnik Elvaco MetPro je dočekao ekipu Slavije 1996 i pored činjenice da je veći dio utakmice bio u prednosti, na kraju je ispustio pobjedu. Na poluvremenu je naš tim imao 6 poena prednosti, u nastavku je ona bila i veća, ali ekipa Slavije nije odustajala i na kraju je uspjela da dođe do produžetka trojkom Pilindavića 10 sekundi prije kraja utakmice. Imali smo napad za pobjedu, ali Radović nije pogodio šut za tri poena.

U produžetku smo stigli i do 5 poena prednosti i izgledalo je da ćemo upisati nova 2 boda, ali upornost i srčanost gostiju, kao i loša rješenja u napadu naše ekipe doveli su do neizvjesne završnice u kojoj su se gosti bolje snašli i odnijeli pobjedu.

Radnik Elvaco MetPro se zahvaljuje svima koji su prisustvovali ovoj utakmici koja je imala humanitarni karakter. Sakupljao se novac za našeg sugrađanina Dušana Rajšića, koji je nakon utakmice i uručen na pravu adresu.

Slijedi derbi kola koji je na programu u subotu, kada gostujemo ekipi Borca iz Banja Luke.