Nova pobjeda Radnika u gostima

OKK DRINA PRINCIP – KK RADNIK ELVACO METPRO  61 : 81 (19:17 / 9:24 / 19:18 / 14:22)

OKK DRINA PRINCIP: Bogičević 8 , Kovačević 8, Hajduković 3, Savanović 5, Knežević 18, Milićević, Boljkovac 12, tekić, Sekulić, Alić, Pelemiš 2, Pantić 5. Trener: V. Erić

KK RADNIK ELVACOMETPRO: Markez 3, Ristić 4, Kokoruš 21, Kajmaković 10, Jovanović 7, Radović 8, Andrić, Vlačić 8, Milovanović, Kecman 6, Spasojević, Mičić 14. Trener: V. Radovanović

KK Radnik Elvaco MetPro je ostvario novu pobjedu u gostima u sedmom kolu Prve lige Republike Srpske protiv ekipe Drine Princip. Nakon uvodne četvrtine i smjenjivanja ekipa u vođstvu, Radnik je pojačao ritam u drugom periodu igre i zahvaljujući, prije svega, dobroj odbrani prelomio utakmicu u svoju korist. Domaćin je u ovom dijelu igre postigao svega 9 poena što je naša ekipa znala da iskoristi i na odmor ode sa dvocifrenom prednošću.

U trećoj četvrtini ekipa Drine Princip je u nekoliko navrata pokušala da se vrati u meč, ali je Radnik uspio da zadrži prednost koju je do kraja meča uvećao za konačnik 61:81. Najefikasniji igrač na meču bio je Kokoruš sa 21 postignutim poenom. Dvocifreni u ekipi Radnik Elvaco MetPro bili su i Mičić sa 14 i Kajmaković sa 10 poena. U ekipi Drine Princip Knežević je postigao 18, dok je Boljkovac ubacio 12 koševa.

Ovom pobjedom Radnik Elvaco MetPro se ujedno plasirao i u četvrtfinale Kupa RS.

U narednom kolu Radnik dočekuje ekipu Heo – Aleksić Komerc iz Bileće.