U derbiju 10. kola Radnik poražen od Borca

KK BORAC – KK RADNIK BNB  76 : 57  (20:10 / 16:25 / 21:12 / 19:10)

KK BORAC: Lončar S. 15, Vučković 30, Lulić 2, Stupar 2, Nikolić 2, Lončar P. 6, Suvara, Barbarez 3, Cvetić, Ljuboja 15, Čečavac, Tomić. Trener: D. Mičić

KK RADNIK: Kokoruš 19, Radović 6, Sandić 3, Tomić 3, Kajmaković 12, Kupusović 3, Popadić 3, Tejić 2, Kolaković, Gutalj 3, Bošnjak, Savić 3. Trener: V. Radovanović

Derbi 10. kola Prve lige Republike Srpske odigran je  u Banjoj Luci, gdje je Radnik gostovao ekipi Borca. Borac je opravdao ulogu favorita i savladao Radnik rezultatom 76:57. Borac je bolje otvorio meč i prvu četvrtinu riješio u svoju korist 20:10. Uslijedila je reakcija Radnika, te je dobrom igrom u ovom periodu igre naš tim vratio utakmicu u egal, pa se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom razlikom u korist domaćina 36:35.

Treća četvrtina bila je ključna za ishod ovog meča. Borac je dosta bolje odigrao u oba pravca, dok je naš tim ponovo imao problem sa procentima šuta, kako iz igre, tako i sa slobodnih bacanja, pa je sasvim razumljivo da Radnik nije mogao više. Posljednja četvrtina je takođe pripala domaćinu koji je sasvim zasluženo slavio u ovom duelu i uz samo jedan poraz u dosadašnjem dijelu prvenstva najavio ozbiljnu kandidaturu za najviši plasman.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je igrač Borca Vučković sa 30 postignutih poena, Lončar i Ljuboja su ubacili po 15, dok su u Radniku dvocifreni bili Kokoruš sa 19 i Kajmaković sa 12 postignutih poena.

Posljednji meč u prvom dijelu prvenstva Radnik igra pred domaćom publikom u subotu, 22.12.2018. u 17 časova, kada će dočekati ekipu Slavije 1996 u sali OŠ „Vuk Karadžić“.