Minimalan poraz u Bileći

KK HEO – KK RADNIK BNB  73 :72  (21:14 / 11:18 / 20:23 / 21:17)

KK HEO:  Agramović 10, Ivković 15, Savić 17, Ivković 2, Dunđer, Šolaja, Milojević, Kuljić6, Jovanović 7, Vuković 16, Baričanin, Radovanović. Trener: L. Tabaković

KK RADNIK BNB: Popadić, Drljača, Ćeranić, Erić, Gavrić 7, Kokoruš 27, Radović 2, Despotović, Kajmaković, Ilić 14, Kecman 18, Luledžija. Trener: B. Vićentić

Na teškom gostovanju u Bileći Radnik nije uspio da odnese bodove i ostane na čelu tabele Prve lige Republike Srpske, iako je dobar dio utakmice bio u prednosti i 17 sekundi do kraja utakmice imao prednost od 2 poena.

Domaćin je bolje počeo utakmicu i nakon prve četvrtine imao prednost od 7 poena. Nakon dugog i napornog puta igračima našeg kluba je trebalo malo vremena da uspostave ravnotežu na terenu i anuliraju prednost Bilećana, da bi se prvo poluvrijeme završilo neriješenim rezultatom 32:32. Nakon toga, publika je mogla da gleda jedan izjednačen meč u kome su se ekipe smjenjivale u vođstvu, ali je ipak Radnik bio taj koji je kontrolisao meč. Treći period je pripao Radniku za 52:55, rezultat sa kojim se ušlo u posljednju dionicu meča.

Podatak da je na utakmici 11 puta dolazilo do promjena vođstva, a da je rezultat 5 puta bio izjednačen govori o tome koliko je meč bio ujednačen i neizvjestan. Na kraju, pri vođstvu 72:70, 17 sekundi prije kraja Radnik je bio blizu trijumfa, ali nije uspio da odbrani posljednji napad iz koga su domaći igrači postigli trojku i riješili ovaj duel u svoju korist za konačnih 73:72.

Najefikasniji u Radniku bili su Kokoruš sa 27, Kecman sa 18 i Ilić sa 14 postignutih poena. Kod domaćina su to bili Savić sa 17, Vuković sa 16 i Ivković sa 15 ubačenih koševa.