Radnik uspješno startovao

KK RADNIK BNB – KK TESLIĆ  93 : 71  (19:18 / 28:16 / 16:18 / 30:19)

KK RADNIK BNB: Popadić, Drljača, Ćeranić 4, Erić 14, Gavrić 10, Kokoruš 19, Radović 4, Despotović 4, Kajmaković 8, Ilić 24, Kecman 6, Luledžija. Trener: B. Vićentić

KK TESLIĆ: Kopić, Simić 6, Joldić 9, Marković 5, Bajić 3, Crnovčić, Jevtić 18, Dragonić 6, Graček 24, Kuprešak, Stevanović. Trener: A. Vidić

U prvoj zvaničnoj utakmici nove sezone, Radnik je savladao ekipu Teslića. Kao što se i očekivalo, novi tim Radnika je maksimalno borbeno ušao u meč  i to je odmah dalo rezultat. Radnik je poveo 15:7 ali se Teslić brzo vratio i do kraja prvog perioda igre uspio da stigne naš tim. Drugi period igre je Radnik iskoristio dosta bolje i zahvaljujući čvrstoj odbrani došao do dvocifrene razlike sa kojom je i otišao na veliki odmor 47:34.

Teslić je početkom drugog poluvremena pokušao da ponovo dođe do nekog povoljnijeg rezultata ali nije uspio. Sa 11 poena viška je Radnik ušao u posljednju četvrtinu u kojoj je bio i najefikasniji. Postigli su 30 poena naspram 19 protivnika što je bilo dovoljno za ubjedljivu pobjedu u prvom kolu 93:71.

Radnik je na ovom meču dominirao u nekim statističkim elementima, prije svega u skoku. 47 skokova domaćina naspram samo 15 ekipe Teslića jasno ukazuje na tu činjenicu. Radnik je prikazao raznovrsnu igru i o tome govori i veliki broj asistencija na ovom meču – 24. Da Radnik nije promašio 13 slobodnih bacanja, razlika bi vjerovatno bila i veća, ali svakako da svi u klubu mogu biti zadovoljni premijernim nastupom našeg tima.

Najefikasniji kod domaćina bio je Ilić sa 24 postignuta poena. Pratili su ga Kokoruš sa 19 i Erić sa 14 ubačenih koševa. U gostujućem timu istakli su se Graček sa 24 i Jevtić sa 18 pogodaka.

Naredni meč Radnik igra kao gost u Prijedoru.