Sparsi i dalje neporaženi, Radnik traži prvu pobjedu

RADNIK BNB – SPARS  67:78 (21:21 / 13:15 / 14:21 / 19:21)

RADNIK BNB: Drljača 9, Marković, S. Damjanović, Krajišnik, Kokoruš 21, Radović, Biloš, Živanović 5, Kupusović, Kecman, Radić 7, D. Damjanović 19. Trener: B. Vićentić

SPARS: Zahiragić 3, Brown, Mičić 4, Bilić, Manjgafić 8, Čampara 8, Peršić 21, Bajramović 19, Gegić, Bašić, Gajić 11, Pirić 4. Trener: S. Balić

Košarkaši Sparsa i dalje su bez poraza u Ligi 12. Naš tim je pružio zaista čvrst otpor favoritima u ovom meču, ali ipak više od toga nije mogao. Vođeni iskusnim reprezentativcima BiH, Bajramovićem i Peršićem, Sparsi su došli i do sedme uzastopne pobjede i ostali lideri na tabeli.

Nakon izjednačene prve četvrtine (21:21), imali su Sparsi u drugoj dionici i plus šest u svoju korist, ali se košarkaši Radnika nisu predavali. Održavali su priključak, pa se na poluvrijeme otišlo sa plus dva u korist gostiju – 36:34.

U drugo poluvrijeme Radnik je ušao neočekivano loše. Nekoliko izgubljenih lopti bilo je dovoljno da Sparsi naprave nešto osjetniju razliku i mirno uđu u posljednji period igre. Poslednja dionica takođe je pripala gostima. Trojkama Čampare i Bajramovića, Sparsi su otišli na maksimalnih plus 15 – 69:54 . Radnik je do kraja meča uspio da ublaži poraz za konačnih 67:78.

Sljedeći meč Radnik će igrati u Mostaru, 21.11.2015. sa početkom od 20 časova.