Radnik nastavio pobjednički niz i protiv Gacka

KK RADNIK BNB  –  OKK GACKO   89 : 57  (23:9 / 23:12 / 19:17 / 24:19)

KK RADNIK BNB: Drljača 12, Marković 3, Lontoš, Krajišnik 11, Kokoruš 39, Radović 13, Kecman 3, Despotović 8, Živanović, Todorović, Mijatović. Trener I. Mihajlović

OKK GACKO: Popović 7, Vuković 10, Stanjević 16, Tunguz 10, Krstojević 12, Radmilović, Zelenović 2, Marković. Trener A. Nikčević

U 8. kolu prvenstva Republike Srpske Radnik je kao domaćin ostvario i 8. pobjedu protiv mlade i perspektivne ekipe iz Gacka.

Radnik je utakmicu počeo veoma dobro i dugo nije dao protivniku da postigne poene, što je rezultiralo ranom dvocifrenom razlikom u korist našeg tima. Ova utakmica bila je prilika da trener Mihajlović odmori nekolicinu igrača i pruži šansu igračima koji su malo manje igrali u dosadašnjem dijelu prvenstva. Oni su tu priliku maksimalno iskoristili i pokazali da će Radnik i u budućnosti imati na koga da računa.

Već u prvoj četvrtini bilo je jasno da će Radnik uzeti bodove na ovoj utakmici. Nakon prve četvrtine, u kojoj je rezultat bio 23:9, bilo je samo pitanje razlike kojom će se ovaj meč završiti. Na poluvrijeme se otišlo sa razlikom od 25 poena (46:21). U nastavku su i gosti prikazali nešto bolju igru, ali to nije bilo dovoljno da se razlika smanji. Radnik je dobio i obje četvrtine u drugom poluvremenu u svoju korist za krajnjih 32 razlike – 89:57.

U ekipi Radnika naročito raspoložen za igru bio je Dejan Kokoruš, koji je postigao 39 poena. Pored njega, istakli su se i Radović (13), Drljača(12), Krajišnik (11) i Despotović (8). U protivničkom timu najefikasniji su bili Stanjević (16), Krstojević (12), Vuković (10) i Tunguz (10).

U sljedećem kolu Radnik će gostovati ekipi Prijedora, nakon čega slijedi pauza u prvenstvu.