Odigrano četvrtfinale Kupa RS Između Radnika i Građanskog

KK RADNIK BNB : KK GRAĐANSKI  55 :73  (17:15 / 14:15 / 15:20 / 9:23)

KK RADNIK BNB: Drljača, Marković 3, Lontoš 12, Krajišnik, Kokoruš 23, Radović 2, Kecman 13, Despotović, Živanović, Todorović 2, Mijatović. Trener: I. Mihajlović

KK GRAĐANSKI: Klještan 13, Pantić 6, Boljkovac 13, Marković 4, Erkić 12, Jovanović L. 2, Jovanović B. 13, Simić 8, Radović, Kupusović, Mičić 2. Trener: S. Bašović

Radnik i Građanski odigrali su četvrtfinale Kupa RS u utorak. Formalno je domaćin ove utakmice bio Radnik koji je dobro započeo susret i veći dio prvog poluvremena bio u prednosti. Radnik je dobro kontrolisao igru, a Lontoš, Kecman i Kokoruš su bili na visini zadatka i održavali prednost.  Ipak, Radnik u drugoj četvrtini nije uspio da iskoristi greške protivnika i na veliki odmor ode sa većom prednošću. Na kraju druge četvrtine  samo pola koša prednosti za Radnik – 31:30.

Drugo poluvrijeme bolje su počeli igrači Građanskog i čvrstom odbranom natjerali naše igrače na greške iz kojih su dali nekoliko lakih poena. Šut naših igrača nije funkcionisao, Građanski preuzima inicijativu i treću četvrtinu rješava u svoju korist. Najbolji igrač Građanskog Pavle Boljkovac je u posljednjoj dionici uz nekokliko sjajnih poteza i asistencija razigrao saigrače koji su ubjedljivo dobili posljednju četvrinu za možda i previsokih 55:73, s obzirom na prikazano.